içinde

Lgs Sınavı 2022 Hakkında Youtube Kanalları

lgs sınavı hakkında youtbe kanalları
lgs sınavı hakkında youtbe kanalları

Lgs Sınavı Hakkında

LGS sınavı gün geçtikçe yaklaşmaya başladı. Bu durum konu eksiği olan ya da netlerini arttırmak isteyen öğrencilerin telaşı da artmaya başladı. Bu nedenle pek çok öğrenci konu eksiklerini kapatmak ve yeni soru çözüm yöntemleri öğrenmek için lgs youtube kanalı arayışı içerisine girdi. YouTube platformu üzerinde onlarca kanal bulunmakta. Bu kanallardan birçoğu öğrencilere faydalı içerikler üretmekte. Temel derslerin yoğunluklu olduğu kanallarda öğrencilere konu anlatımı ve soru çözümü videoları sunulmakta. Bunların yanı sıra rehberlik eğitimine ihtiyacı olan öğrenciler için çeşitli çalışma tekniklerinin ya da sınav süreci boyunca stres kontrolünün nasıl yapılabileceği gibi konuların anlatıldığı kanallar da bulunmakta. Sizler için bu yazımızda lgs youtube kanalı önerileri hazırladık.

Şenol Hoca

Yaklaşık olarak 2011 yılından beri video yayınlayan kanalda Matematik dersine ait videolar bulunmakta. Kanalın esas amacı öğrencilere Matematik dersini sevdirmek ve en anlaşılır şekilde konuları anlatmak. Bu bağlamda ayrıntılı konu anlatımı ve soru çözüm videoları kanalda düzenli olarak yayınlanıyor. Özellikle sınava hazırlanan lgs sınavı öğrencilerine yönelik videolar ağırlıkta. Şenol Hoca

Partikül Matematik

Benzer şekilde bu kanalda da Matematik dersi anlatılmakta. Özellikle Matematik konularını anlamakta ve soru çözümlerinde zorlanmakta olan öğrenciler için faydalı bir lgs youtube kanalı olarak karşımıza çıkmakta. Kanalda ders anlatımları ve soru çözümleri her öğrencinin seviyesine uygun şekilde anlatılmakta. Ek olarak kanalın kendine ait soru bankası da bulunmakta. Partikül Matematik

Hocalara Geldik

Hocalara Geldik kanalı en bilinen YouTube kanalları arasında yer alıyor. Genel anlamda YKS öğrencilerine yönelik bir kanal olarak bilinse de lgs öğrencileri için de detaylı konu anlatım ve soru çözüm videoları kanalın video listelerinde mevcut. Sadece Matematik dersi hakkında değil, aynı zamanda tüm temel dersler için oynatma listeleri mevcut. Ek olarak rehberlik desteğine ihtiyaç duyan öğrenciler için de rehberlik destek videoları kanalda bulunmakta. Hocalara Geldik

DersLike

DersLike lgs youtube kanalı ilk video yayınlamaya başladığında yalnızca Fen Bilgisi derslerini içermekteydi. Ancak şu an tüm temel dersler için videolar kanalda bulunmakta. Lgs sınavı öğrencilerine yönelik olan kanalda tüm derslerin konu anlatımı ve soru çözümü videoları mevcut durumda. Ek olarak motivasyon ve rehberlik videolarıyla öğrencilerin sınav dönemini başarılı geçirmeleri de amaçlanmakta.

Hasan Güler ile Türkçe

Lgs öğrencilerinin Matematik dersinin yanı sıra Türkçe dersiyle alakalı da büyük sorunlar yaşıyor. Hasan Güler ile Türkçe kanalı öğrencilerin anlamakta zorlandıkları konuları detaylı ve anlaşılır bir şekilde öğrenciye aktarıyor. Bunun yanı sıra soru çözüm videolarıyla birlikte konu anlatımlarının pekişmesini sağlıyor. Kanalda hem lgs öğrencileri için hem de ortaokul öğrencileri çok sayıda video bulunmakta.

Tonguç Akademi

Tonguç akademi lgs youtube kanalları denildiğinde akla gelen ilk kanallar arasında yer alıyor. Sınava hazırlık sürecinde öğrencilere temel ders desteği sağlayarak konu eksiklerini kapatmalarına yardımcı oluyor. Türkiye’nin en iyi hocalarından oluşan kanalda temel derslerin tamamı öğrencilere anlatılıyor. Konu anlatımının yanı sıra çok sayıda soru çözüm videosu da kanalda mevcut.

Sosyal Kale

T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi dersinde sorun yaşayan öğrenciler için oldukça verimli bir lgs youtube kanalı olarak karşımıza çıkmakta. Kanalda İnkılap tarihi konularının tamamı hakkında detaylı konu anlatım videoları bulunmakta. Ek olarak hem lgs sınavına hem de yazılı sınavlara hazırlık için soru çözüm videoları bulunmakta. Bunların yanı sıra Sosyal Kale youtube kanalında öğrencilere motivasyon sağlamak için rehberlik videoları da yayınlanmakta.

Sınavlar eğitim sistemimizin zorunlu bir gerçeği. Şikayetlenmek veya eleştirmek bize bir şey kazandırmaz çünkü değiştirmek elimizde değil. O zaman en azından neyin içinde olduğumuzu fark edelim. Sınavlarımıza girelim ve istediğimiz meslekler için bizden istenildiği çalışmaları gösterelim. Ama bizim için istenilen hayatlardansa bizim istediğimiz hayatlara odaklanalım.

Kendimizi geliştirelim ve çalışalım. Ve unutmayalım ki bazen ne yaparsak yapalım hayat kendi yolunu bizden iyi çizebiliyor. Başarısızlıklarımız ve şanssızlıklarımız bize yeni kapılar açabiliyor. Daha liseye bile başlamayan sizlerin gelecek endişesi taşıması acı verici ve bunun sorumlusu sizler değilsiniz. Her şeyi dert etmeyin, biraz da gönlünüzce yaşayın. Haydi başarılar…

Lgs Sınavı 2022 Hakkında Youtube Kanalları %sep
lgs

Sınav sürecinizi buradan takip edebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

92 Puanlar
olumlu oy Eksi oy

admin tarafından yazıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kpss hakkında youtbe kanalları

KPSS 2023 Hakkında YouTube Kanalları

MSÜ 2022 NASILDI ? TYT NASIL OLACAK? %sep

MSÜ 2022 NASILDI ? TYT NASIL OLACAK?