içinde

LGS 2023 -MATEMATİK KAYNAK ÖNERİLERİ

LGS matematik kaynak kitabı
LGS matematik kaynak kitabı

LGS sınavı geçtiğimiz aylarda tamamlandı. Sonuçları açıklanan adaylar hayatlarının önemli dönemini oluşturacak olan lise dönemine geçiş yaptı. Şimdi ise yeni dönem LGS sınavı adayları için çalışma maratonu başladı. Yeni sınav dönemi ise 2023 dönemi adaylar için başlamış durumda. İyi bir üniversite kazanmanın ilk aşaması olan iyi bir lise için adaylar bu dönemi en verimli şekilde geçirmeyi amaçlıyor.

Bir sınava verimli çalışmanın en temel yöntemlerinden bir tanesi ise kaliteli kaynakları kullanmak. Dönem içinde LGS sınavı için hazırlanmış uygun soru tiplerinin ve akılda kalıcı şekilde anlatılmış konuların bulunduğu kaynakları tercih etmek gerekiyor. Bunun için öğrenciler, veliler ve öğretmenler en uygun kaynakları araştırmakta. Özellikle Matematik dersinde zorlanan ya da seviyelerini geliştirmek isteyen öğrenciler için doğru kaynak seçimi büyük önem arz etmekte. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Matematik lgs 2023 kaynak önerileri tek bir çatı altında toplanarak derlendi. Şimdiden faydalı olmasını dileriz. 😊

Var Matematik Yeni Nesi Soru Bankası

Arı Yayıncılık tarafından hazırlanmış olan bu soru bankası yeni nesil sorulara uyumlu şekilde hazırlanmış. Öğrencileri eleştirel düşünmeye yönlendirmeyi amaçlayan sorular ezberden uzak şekilde hazırlanmış. Soruların kavramaya ve anlamaya yönelik olması öğrencilerin soru çözerken kendilerini geliştirmesine de olanak sağlıyor. Aynı zamanda soru bankası içerisinde bulunan tüm soruların çözümleri de var. Ek olarak öğretmenlerin sınıf içinde kitabı rahat kullanabilmeleri için akıllı tahtaya uyumlu hazırlanmış.

VIP Matematik Konu Anlatımı

Editör Yayınevi tarafından hazırlanmış olan bu kaynak kitap LGS sınavı odaklı şekilde hazırlanmış. İçeriğinde bulunan testler mantık ve muhakeme soru tiplerine uygun olarak öğrenciye sunulmakta. Kitabın en güzel yanlarından bir tanesi ise gereksiz ayrıntılarla öğrencileri boğmaması. Önemli ayrıntıların yoğunlukta olduğu kitabın tasarımı da öğrenmeyi zevkli hale getiren unsurlar arasında.

Soru ve örneklerin ayrıntılı şekilde çözümlerinin bulunması da kitabı verimli bir kaynak haline getiriyor. Ek olarak kitabın fiyatının piyasada bulunan diğer kitaplara oranla çok daha makul olması da öğrenci için ekstra avantaj. Bütün bunların yanı sıra kitabın ilk 78 sayfası da yayınevi tarafından ücretsiz olarak online şekilde sunulmakta. Online olarak kitabın akıllı tahta uygulamasına ulaşmakta mümkün.

Pre Master Matematik Soru Bankası

Okyanus Yayınları tarafından hazırlanmış olan bu kaynak orta seviye zorluk derecesine sahip. Kitapta bulunan sorular yeni nesil sorulardan oluşmakta. Özellikle bu tarz soruların nasıl çözülmesi gerektiğine dair çeşitli ipuçları öğrencilere sunuluyor. Kitapta bulunan soruların çözümleri de ek olarak mevcut. Bilhassa yeni nesil sorulara alışmak konusunda zorluk çeken öğrenciler için oldukça verimli bir kaynak.

Matematik Soru Gezegeni

Gezegen Yayıncılık tarafından hazırlanan bu kaynak diğer kaynaklarla benzer şekilde yeni nesil sorulara uyumlu şekilde hazırlanmış. Soru içerikleri yeni nesil soruların yanı sıra mantık ve muhakeme, kazanım ve değerlendirme testleri de eklenerek daha verimli hale getirilmiş. Bunlara ek olarak yeni nesil sorularda ekstra olarak küçük notlarla kısa konu anlatımları da kitaba dahil edilmiş. Kitapta bulunan soruların çözümlü videolarının olması ise kaynağın ekstra olarak verimli bir hale gelmesini sağlıyor.

Süper 8 Matematik Sayısal Akıl Yürütme

Nitelik Yayınları tarafından hazırlanmış olan bu kaynak LGS sınavı için oldukça faydalı kaynaklar arasında yer alıyor. Yeni müfredata uygun şekilde hazırlanmış olan kitapta yeni nesil sorular mevcut. Kitapta bulunan sorular mantık soruları üzerine hazırlanmış. Böylece öğrencilerin yeni nesil sorulardan kendilerini geliştirmeleri hedeflenmiş durumda. Soruların zorluk seviyeleri ise öğrencilere bıktırmayacak şekilde hazırlanmış. 2023 lgs sınavı için oldukça verimli kaynaklar arasında yer almakta.

Matematik Çözülebilir Yeni Nesil Soru Bankası – Mozaik Yayınları

Mozaik Yayınları tarafından hazırlanmış bu kitap son dönemlerde oldukça popüler kaynaklar arasında yer alıyor. Çok sayıda öğrencinin ve öğretmenin tercih ettiği bu kaynakta soruların tamamı beceri temelli olarak hazırlanmış. Bu durum kitaptaki soruların öğrencilerin gelişimine ve sınav hazırlık sürecine faydalı olmasının temel nedenleri arasında yer alıyor. Ancak kitabın tamamen beceri temelli olduğunu unutmayın. Bu nedenle genellikle Matematik konularının tamamını bitirdikten sonra çözülmesi genel olarak önerilmekte.

8. Sınıf Matematik Soru Bankası – Hız Yayınları

LGS matematik odaklı düşünüldüğünde henüz temel seviyede bir öğrenciyseniz kendinizi geliştirmeniz için size en uygun kaynak Hız Yayınları tarafından hazırlanmış olan bu soru bankası. Kitap içeriğinde bulunan sorular kolay, orta ve zor olmak üzere üç ana kısımdan oluşuyor. Böylelikle öğrencilerin zamanla seviyelerini geliştirmeleri amaçlanmış. Öncelikle kolay sorulardan başlayabilir, daha sonra ise orta ve zor olmak üzere seviyenizi geliştirebilirsiniz.

Matematik Kazanım Odaklı HBA

LGS sınavı denilince akla gelen ilk yayınlar arasında TUDEM Yayınları geliyor. Oldukça köklü bir yayınevi olması nedeniyle sınav müfredatına uygunluk açısından önemli bir yayınevi olarak karşımıza çıkmakta. Son dönemlerde hazırlamış olduğu Matematik Kazanım Odaklı HBA kitabı ise soru çözümü, konu anlatımı ve alıştırmalar gibi farklı kategorileri bir arada bulunduruyor. Bu sayede öğrencilerin tek kitap üzerinden hem konu anlatımı çalışması hem soru çözmesi hem de konuları daha iyi pekiştirmeleri amaçlanmış.

7’den 8’e Yeni Nesil Matematik

8. sınıfa geçen öğrencilerin en fazla zorluk yaşadığı durum 7. sınıf konularında eksikliklerinin olması. Bu nedenle pek çok öğrenci LGS dönemi boyunca bilhassa Matematik dersinde sorun yaşamakta. Tonguç Akademi tarafından hazırlanmış olan bu kaynakta öğrencilerin 7. sınıftan 8. Sınıfa geçerken mevcut konu eksikliklerini gidermeleri amaçlanıyor. Ek olarak kitap içeriğinin yeni nesil sorulardan oluşması da avantajlı bir durum. Bunun yanı sıra gerçek hayat soruları, matematiksel düşünme ve sayısal analiz soruları gibi çok farklı soru tipi de kitapta mevcut.

 Matematik MPS Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Karekök Yayınları benzer şekilde alanında oldukça profesyonel olan yayınevleri arasında yer alıyor. Genellikle zor soru bankaları ile nam salmış olsa da temel seviyede oldukça kaliteli kaynakları da mevcut. Matematik MPS Konu Anlatımı ve Soru Çözümü kitabı Matematik konusunda zorlanan ve temel seviyede olan öğrenciler için hazırlanmış. Her konu anlatımı sonrasında hazırlanmış temel seviye testlerle adayların öğrendikleri konuları pekiştirmeleri amaçlar.

Kitap içerisinde zorluk seviyesi yüksek olan sorular da ek olarak bulunmakta. Ancak bu soruların çözümleri de kitapta bulunuyor. Böylelikle öğrencilerin seviye atlamalarına yardımcı olmak hedeflenmiş. LGS kaynak önerileri listemizin burada sonuna gelmiş bulunuyoruz. Paylaştığımız listenin sizler için faydalı olacağını umuyoruz. Matematik dersi konusunda sıkıntı yaşayan ya da kendisini geliştirmek isteyen adaylar için oldukça faydalı kaynakları bir araya getirdik. Unutmayın ki, kaynak seçimin önemli olduğu kadar dönem içerisinde sizin sarf edeceğiniz eforda çalışma veriminizin artması açısından oldukça önemli. Son olarak iyi bir üniversite için iyi bir lisenin, iyi bir lise için de iyi bir LGS döneminin gerekli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Vereceğiniz en ufak emeğin bile karşılıksız kalmayacağını unutmadığınız başarılı bir sınav dönemi dileriz 😊

Ne düşünüyorsun?

93 Puanlar
olumlu oy Eksi oy

admin tarafından yazıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sınav Kaygısı

Sınav Kaygısı Nedir? Sınav Kaygısıyla Nasıl Başa Çıkılır? 2023

Matematik Sınavına Nasıl Çalışılır

Matematik Sınavına Nasıl Çalışılır ? – 2023